Методологічні пояснення

 

Абонент споживач телекомунікаційних послуг, який отримує телекомунікаційні послуги на умовах договору, котрий передбачає підключення кінцевого обладнання, що перебуває в його власності або користуванні, до телекомунікаційної мережі.

Інтернетвсесвітня інформаційна система загального доступу, яка логічно звязана глобальним адресним простором та базується на Інтернет-протоколі, визначеному міжнародними стандартами.

Кабельне телебаченнятелекомунікаційна послуга, що може надаватися як в аналоговому, так і цифровому форматах, забезпечує споживачу перегляд пакетів телевізійних програм за індивідуальною передплатою з використанням телекомунікаційної мережі.

Курєрська діяльністьдіяльність, яку здійснюють суб’єкти господарювання в частині одержання, перевезення і доставки поштових відправлень та посилок (документи, товари тощо), перевезення яких здійснюється одним або декількома видами транспорту (особистим чи громадським). До цих послуг не відноситься кур’єрська діяльність національного оператора поштового зв’язку.

Листпоштове відправлення у вигляді поштового конверта з вкладенням письмового повідомлення або документа, розміри і масу якого встановлено відповідно до законодавства України.

Міжміськими телефонними розмовами вважаються міжміські телефонні розмови від даної міжміської телефонної станції до комутаційних станцій чи вузлів телефонних мереж в інших зонах нумерації.

Міська телефонна мережа – це місцева телефонна мережа, призначена для забезпечення з’єднання абонентів міста.

Податок на додану вартість непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм розділу V Податкового Кодексу України.

Переказ грошових коштів (поштовий переказ)послуга поштового зв’язку щодо виконання доручення користувача на пересилання та виплату адресату зазначеної ним суми грошей.

Пересилання поштових відправлень (поштових переказів)сукупність операцій з приймання, обробки, перевезення та доставки (вручення) поштових відправлень (поштових переказів).

Посилкапоштове відправлення з предметами культурно-побутового та іншого призначення, не забороненими законодавством до пересилання, розміри, маса і порядок упакування якого встановлені відповідно до законодавства України.

Поштовий звязокприймання, обробка, перевезення та доставка (вручення) поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів, банківських операцій.

Рухомий (мобільний) зв’язокелектрозв’язок із застосуванням радіотехнологій, під час якого кінцеве обладнання хоча б одного із споживачів може вільно переміщатися в межах усіх пунктів закінчення телекомунікаційної мережі, зберігаючи єдиний унікальний ідентифікаційний номер мобільної станції.

Сільська телефонна мережаце місцева телефонна мережа, призначена для забезпечення зєднання абонентів сільського адміністративного району.

Таксофонкінцеве обладнання, встановлене у вільнодоступних для споживачів місцях, обладнане механізмом прийняття монет та/або таксофонних карток.

Телеграмице документальні повідомлення, лист або інформація, які передаються засобами телеграфного звязку, що прийняті безпосередньо від відправників у структурних підрозділах оператора, з квартирних телефонів, з телефонів підприємств, установ, організацій (за договором) за виділеними телефонними номерами, через листонош з доставки поштової кореспонденції та телеграм, а також на мережі АТ/Телекс для подальшого передавання на мережу загального користування. До вихідних телеграм відносяться платні телеграми, службові (платні та безоплатні) телеграми та телеграми на переговори.

Телекомунікації (електрозвязок)передавання, випромінювання та/або приймання знаків, сигналів, письмового тексту, зображень та звуків або повідомлень будь-якого роду по радіо, проводових, оптичних або інших електромагнітних системах.

Телефонна розмова це ефективний обмін у реальному масштабі часу з використанням зєднання, встановленого автоматично або через телефоніста, між телефонними апаратами, з якого викликають і який викликається, або іншим кінцевим обладнанням, підключеним до телефонної мережі загального користування.

Телефонні апарати (лінії) це кінцеве обладнання, призначене для зєднання з пунктом закінчення телекомунікаційної мережі з метою доступу до телекомунікаційних послуг.

Широкосмуговий доступ до мережі Інтернет технологія швидкісної передачі даних із швидкістю не менше 128 Кбіт/с по телекомунікаційних мережах (проводових або безпроводових).

 

 

 

Дата останньої модифікації: 22/05/2018