Шановні респонденти!

Головне управління статистики у Полтавській області запрошує Вас

 до подання державної статистичної та фінансової звітності в електронному вигляді

 

Головне управління статистики у Полтавській області повідомляє, що в органах державної статистики України функціонує система електронної звітності.

Основна мета впровадження системи приймання електронної звітності – спрощення для респондентів процедури подання державної статистичної та фінансової звітності.

 

Переваги системи електронної звітності:

*        оперативність та гарантія доставки електронної звітності;

 

*        економія часу у процесі подання звітності;

 

*        приймання звітності цілодобово;

 

*        стовідсотковий захист електронних звітів;

 

*        поданий електронний звіт з електронним цифровим підписом не потребує надання паперової копії;

 

*        зменшення кількості помилок респондентів за рахунок первинного контролю при заповненні електронних форм згідно з вимогами;

 

*        можливість отримання роздрукованої версії заповненого статистичного звіту;

 

*        оперативне та своєчасне оновлення форм статистичної звітності.

 

Звітування до органів державної статистики в електронному вигляді здійснюється у відповідності до Порядку подання електронної звітності до органів державної статистики, який затверджено наказом Держкомстату від 12.01.2011 № 3 та зареєстровано у Міністерстві юстиції України 29.03.2011 за № 408/19146.

 

Для здійснення звітування в електронному вигляді до органів державної статистики
респонденту необхідно мати:

*        програмне забезпечення для формування звітності в електронному вигляді у визначеному Держстатом  форматі з вбудованим надійним засобом електронного цифрового підпису;

 

*         доступ до мережі Інтернет та можливість відправлення/приймання електронних повідомлень за допомогою електронної пошти;

 

*        чинні посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованим центром сертифікації ключів для уповноважених посадових осіб респондента, підписи яких є обов’язковими для звітності на папері.

 

Електронною адресою приймального шлюзу системи електронної звітності Держстату є e-mail: elzvit@ukrstat.gov.ua.

Нормативно-правові документи, відомості для здійснення електронного звітування до органів державної статистики, перелік форм звітності, які можуть подаватись респондентами в електронному вигляді, оприлюднені на офіційних вебсайтах Державної служби статистики України за адресою http://www.ukrstat.gov.ua/ та Головного управління статистики у Полтавській області за адресою http://pl.ukrstat.gov.ua/ у розділі "Електронна звітність".

 

УВАГА! У зв’язку з перенавантаженням поштового серверу і приймального шлюзу системи електронної звітності, яке зазвичай відбувається в останній день подання квартальної та річної статистичної і фінансової звітності, можливі технічні проблеми із вчасною доставкою електронної звітності та квитанцій.

З метою уникнення вищезазначених проблем рекомендуємо Вам відправляти електронну звітність завчасно, а не в останній день її подання.

 

НАГАДУЄМО!

Неподання органам державної статистики даних для проведення державних статистичних спостережень або подання їх із запізненням підпадає під дію ст.186-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

За консультаціями щодо подання статистичної та фінансової звітності в електронному вигляді можна звернутися до управління інформаційних технологій за телефонами: 50 03 00, 50 07 37